GINOP Plusz program
Hitelprogram KKV-knak 0% kamattal
A pályázat megírását ingyenesen vállaljuk!
A szabad felhasználású és beruházási célú – jelenleg még 5%-os kamattal igényelhető – Széchenyi hitelek mellett hamarosan elérhető lesz beruházásokra igényelhető 0%-os hitel – visszatérítendő támogatás.
„A GINOP Plusz program I. keretén belül a kormány a következő időszakban összesen 450 milliárd forintot biztosít a vállalkozások fejlesztésére. Ebből 130 milliárd forintnyi forrás már a második negyedévtől kezdődően elérhetővé válhat.”
A program célja, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások számára biztosítson forrást a versenyképesség megtartásához, növeléséhez, a rövid és középtávon bevételt termelő fejlesztésekhez, beruházásokhoz.
A forrást az Magyar Fejlesztési Bank nyújtja, a pályázatokat, kérelmeket „MFB Pontokon” lehet benyújtani – az MBH Bank és Gránitbank fiókhálózatán keresztül.
A konstrukció pontos feltételei még nem ismertek.
GINOP PLUSZ - 2024
Milyen célra igényelhető?
- beruházások finanszírozása
- új tárgyi eszköz, gépek, informatikai eszközök beszerzése
- megújuló energiaforrást hasznosító, a zöld energiát támogató technológiák megvásárlására
- a beruházáshoz kapcsolódó immateriális javak beszerzése
Kik igényelhetik?
- mikro- kis- és középvállalkozások igényelhetik
- Budapest kivételével az ország egész területén igényelhető lesz
Főbb kizáró feltételek:
- nem lehet élő végrehajtás vagy lejárt köztartozás – nem csak a hiteligénylő cég esetében, hanem a kapcsolt vállalkozásoknak sem
- nem lehet lejárt hiteltartozása sem a hiteligénylő cégnek, sem azok tulajdonosainak vagy ügyvezetőjének
- várhatóan azok a vállalkozások igényelhetik, akik nyereségesek, akiknek az utóbbi egy vagy két évben az üzemi eredményük pozitív volt
Kondíciók:
- hitelösszeg 10-100 millióFt
- futamidő: a vásárolt eszközök amortizációs idejével megegyező (jellemzően 5-7 év) – de legfeljebb 15 éves futamidő
- önerő: max. 15%
- Kamat 0%
A 130 milliárd Ft -os keret – átlagosan 40-50 millió Ft-os támogatással számítva – kb. 3000 kérelem jóváhagyását biztosítja. A kérelmek a benyújtás sorrendjében kerülnek feldolgozásra a korábbi gyakorlat szerint, illetve a kérelmek befogadása csak teljeskörű dokumentációval lehetséges.
Bár a program részletes feltételei még nem ismertek, amennyiben konkrét beruházási szándéka van a vállalkozásnak, érdemes előkészíteni a kérelmeket, hogy a beadási időpontra 100%-os legyen a dokumentáció.